Jak estetycznie przechowywać i serwować alkohole?

Alhohol z założenia jest towarem luksusowym. Może z wyłączeniem najtańszych trunków lub typowego piwa (ale już piwo z lokalnego browaru w szklanej butelce się jak najbardziej tutaj się zalicza). Dlatego powinien on być adekwatnie do swojego statusu przechowywany. Niestety, większość ludzi nie dba o to, w jaki sposób magazynuje alkohol. Traci na tym i sam trunek i atmosfera w jakiej go spożywamy.

Odpowiednie przechowywanie alkoholi ma pielęgnować kulturę spożywania wybornych trunków. To rytuał, który ma odżywiać nie tylko ciało, ale także ducha. Jeżeli zadbamy o wszystkie szczegóły, okaże się, że czerpiemy z tego jeszcze większa radość. Zadowolone będzie także nasze towarzystwo.

Odpowiednia prezentacja alkoholu, jego nalewanie jest kluczem. Dobrze jest także zapewnić drobne przystawki, które podkreślą smak trunku. Szczególnie dotyczy to win, ponieważ ich smak jest najbardziej złożony spośród wszystkich alkoholi.

wine-1412603_1920

Wino jest najwykwintniejszym z alkoholi. Szczególnie to z wyższej półki lub pozyskane od lokalnego winiarza (ewentualnie wykonane samodzielnie). Pięknie etykiety dodają tylko splendoru właścicielom i mieszkaniu. Możemy poczuć się naprawdę wyjątkowo. Błędem jest podawanie wina tak po prostu. Korek powinien być zdjęty na oczach gości. Następnie każdy powinien go powąchać, aby potwierdzić (lub nie) wysoką jakość wina. Nalewamy wino do kieliszków po ściance. Nie wypełniamy całego naczynia do pełna. Byłoby to absurdalne, zwłaszcza gdyby kieliszki były duże i miały np. pół litra pojemności. Rozlalibyśmy całą butelkę do zaledwie dwóch kieliszków.

Skrzynki na wino to doskonały sposób na estetyczne i praktyczne przechowywanie butelek z tym wspaniałym trunkiem. To o wiele lepszy sposób niż przechowywanie butelek np. w barku. Lub co gorsza luźno na blacie. Skrzynka pozwala na zaprowadzenie ładu i sprawną organizację butelek. Podkreśla jakość wina i pozwala wczuć się w odpowiedni nastrój.

 

Dodaj komentarz