Pożyczki konsumenckie w firmach pozabankowych

Statystyki obrazujące sytuację polskiego sektora szybkich pożyczek pozabankowych na przestrzeni ostatnich paru lat wyraźnie pokazują, że branża ta od dłuższego czasu znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Oczywiście, nie ma w tym nic dziwnego zważywszy na fakt, że na skutek różnych okoliczności dostępność pożyczek konsumenckich w bankach jest obecnie o wiele mniejsza, niż jeszcze jakiś czas temu. Jednak nie można dopatrywać się przyczyn dynamicznego rozwoju polskiego sektora pożyczek pozabankowych wyłącznie w problemach, z jakimi zmagają się banki.

Co oferują nam firmy pożyczkowe?

Rynek polskich firm pożyczkowych jest obecnie szacowany na kilka miliardów złotych. W każdym kwartale pojawiają się nowe firmy, które usiłują wywalczyć sobie pozycję na rynku i przyciągnąć do siebie klientów. W realiach tak zaostrzonej rywalizacji o udziały w sektorze, którego wartość jest z roku na rok coraz większa, nie może dziwić, że jednymi z głównych beneficjentów tego stanu rzeczy są konsumenci. Firmy pożyczkowe, rywalizując o zainteresowanie ze strony potencjalnych pożyczkobiorców, starają się uczynić swoją ofertę możliwie jak najbardziej atrakcyjną, tną oprocentowanie a także wprowadzają kolejne bonusy i promocje.

portfel-pieniedzy

Jedną z takich praktyk, która obecnie jest oferowane przez większość firm pożyczkowych działających na polskim rynku, jest możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki w danej firmie bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Jednak oprócz takich rozwiązań, jak wymienione darmowe pożyczki, polskie firmy pozabankowe wzbogacają swoją ofertę również o inne rozwiązania, jak na przykład różnego rodzaju programy lojalnościowe, bonusy za przyprowadzenie nowego klienta(na przykład kogoś z rodziny) oraz wiele innych. Niewątpliwie, wszystko to wskazuje, że sektor polskich pożyczek pozabankowych znajduje się w naprawdę dobrej sytuacji i zapewne ma przed sobą jeszcze wiele lat dynamicznego rozwoju.

pozyczka

Zresztą, według wielu ekspertów jeśli nie dojdzie do uelastycznienia polityki kredytowej prowadzonej przez banki, to za jakiś czas rynek pożyczek konsumenckich zostanie całkowicie zdominowany przez firmy pozabankowe, które już teraz rywalizują z bankami nie tylko pod względem dostępności oferowanych przez siebie usług, ale również warunków finansowych, takich jak suma pieniędzy możliwych do pożyczenia, okres spłaty czy wreszcie wysokość oprocentowania pożyczki.Wydaje się więcej niż wysoce prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości te tendencje będą jeszcze przybierać na mocy i dynamice.

Dodaj komentarz