Dekoracje drewniane – na co dzień i od święta!

Szukasz oryginalnych dekoracji dla Twojego domu? Nie mogłeś trafić lepiej! Poniżej przedstawimy Ci kilka ciekawych gadżetów, wykonanych z prawdziwego drewna. Dzięki nim będziesz w stanie wykreowań niepowtarzalny nastój w każdym wnętrzu, niezależnie od pory roku lub danego święta.

Dekoracje z drewna NA CO DZIEŃ

Drewno to szlachetny materiał, który skutecznie potrafi ocieplić każde wnętrze. Zamiast plastikowych dodatków lub szklanych świeczników, wybierz naturalne akcesoria, które stanowią niepowtarzalną i ponadczasową formę aranżacji.

  • W kuchni: postaw na drewniane skrzynki, w których będziesz mógł umieścić najpotrzebniejsze przyprawy lub przyrządy kuchenne.
  • W jadalni: wykorzystaj podkładki do kubków wykonane z naturalnych kawałków drewna. Taki dodatek świetnie prezentuje się zarówno z nowoczesną, jak i tradycyjną aranżacją stołu.
  • W salonie: zadbaj o drewniane ramki do zdjęć. Jeśli lubisz majsterkować możesz wykonać je samodzielnie z różnych rodzajów drewna. Pamiętaj, że eklektyzm jest dzisiaj w modzie!
  • W łazience: stwórz niepowtarzalny klimat Spa dzięki świeczkom w drewnianej oprawie. Dzięki nim będziesz w stanie poczuć się jak w najbardziej ekskluzywnym salonie odnowy biologicznej.
  • W sypialni: główną rolę pozwól odegrać oryginalnym drewnianym lampionom, dzięki którym będziesz w stanie stworzyć niepowtarzalny i romantyczny nastrój.
  • W przedpokoju: postaw na oryginalny, wykonany z naturalnego drewna wieszak na klucze lub drobne przedmioty.

Dekoracje drewniane są mocno popularne, istnieje wiele drewnianych przedmiotów codziennego użytku, które nie tylko zwiększą atrakcje danego miejsca, ale mogą być także bardzo przydatne.

swiateczne dekoracje drewniane

Drewniane dekoracje OD ŚWIĘTA

Absolutnym hitem kilku ostatnich sezonów są drewniane ozdoby świątecznie, które skutecznie budują ciepły i rodzinny nastój.

  • Na Święta Bożego Narodzenia: wybierz ozdoby choinkowe wykonane z prawdziwego drewna. Aniołki, renifery i drewniane śnieżynki to dopiero początek. Do dekoracji świątecznego stołu możesz wykorzystać również wspomniane wyżej podkładki lub nastrojowe świeczki, które pięknie komponują się z nieskazitelną bielą wigilijnego obrusu.
  • Na Wielkanoc: przełam mocne kolory pisanek stawiając na stole zająca wykonanego z prawdziwego drewna. Szlachetną ozdobę wielkanocnego śniadania mogą stanowić również drewniane skrzyneczki wypełnione słonecznymi żonkilami.

Już od kilku sezonów znani dekoratorzy wnętrz wykorzystują naturalne drewno w swoich aranżacjach. Nic dziwnego, materiał ten jest niedrogi i pozwala nam na uruchomienie własnej wyobraźni. Dzięki naturalnym dekoracjom jesteśmy w stanie przełamać chłodny dotąd charakter wnętrza i oddać ukłon w stronę natury, zastępując plastikowe ozdoby naturalnym pięknem, które jest ponadczasowe.

Dodaj komentarz