Kajakiem po Polsce

Kajak, to taka mała niecodzienna łódka, mieszcząca jedną osobę dorosłą, ewentualnie z pasażerem, a także zwłaszcza takie nowoczesne wersje, coś w rodzaju komory wodoszczelnej na ekwipunek. Jeśli wyprawa ma być nieco dalsza, to konieczne jest zabranie ze sobą pewnych, znacznych ilości jedzenia oraz przede wszystkim czystej wody do picia. Znalezienie ciekawych miejsc do wykorzystania umiejętności pływania kajakiem, jest dość łatwe, gdyż Polska obfituje w szlaki turystyczne, a zwłaszcza takie przeznaczone dla miłośników wody, kajaków i pływania. Do zwiedzania jest całe mnóstwo atrakcji od samych już tylko muzeów, po uzdrowiska i ujęcia naturalnych wód gruntowych, często bardzo dobrze wpływających na polepszenie stanu zdrowia.

 brda_splywy_kajakowe_031

brda_splywy_kajakowe_021

Kajak, jaki to wydatek

Dobry kajak waży około czterdziestu kilogramów, więc dość sporo, ale jak na łódź którą można pływać, to nawet mało, bo łodzie ważą często po kilkaset kilo i trzeba je transportować specjalnymi przyczepami doczepianymi do auta z hakiem. Taki kajak to wydatek często kilku tysięcy, ale sprzęty te różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także jakością. Warto tu dodać, ze używane jak wszystko są nieco tańsze, ważniejsze jednak żeby były dobrej jakości i w dobrym stanie technicznym, bo mogą stanowić o bezpieczeństwie podróży po głębokiej wodzie.

 info

Ponad 200 km trasy

To teren rzeki, na której znajduje się najdłuższa w Polsce trasa dla kajaków, a teren obfituje w różnorodne niespodzianki zarówno takie pozytywniejsze, jak też nieco bardziej problematyczne. Największą zmorą dla kajakarzy są trzciny rosnące w wodzie, ale także takie przeszkody, jak zapory na wodzie, przez które nie da się przepłynąć, ale należy je ominąć droga lądową, wyjmując swój kajak z wody. Jeśli chodzi o spływy Brda to zdecydowanie należy zachować ostrożność w sprawach związanych z wędkarstwem. Wiele osób łowi na tradycyjną wędkę, a zbyt bliskie podpłynięcie kajakiem może zakończyć się źle zarówno dla wędkarzy i ich sprzętu, jak również dla samego kajakarze, jeśli zapląta się w żyłkę, wbije sobie haczyk, albo kotwicę oraz kalecząc się dotkliwie, a o zniszczonym, cudzym sprzęcie nie wspomniawszy. W dodatku, to może także spowodować większy wypadek i uszkodzenie kajaka.

Dodaj komentarz