Odpady do wywozu

Odpady do wywozu, mogą być różne od typowych śmieci, aż po bardziej złożone odpady budowlane, pochodzące z rozbiórki dachu oraz burzenia murów. Przy zmianie parkietu drewnianego, także mogą pojawić się inne odpadki, takie jak skuty beton, albo drewniane i drewnopodobne fragmenty starego podłoża. Normalne śmieci, czyli takie jak zużyte opakowania, albo pozostałości organiczne, dobrze jest sortować.

garbage-bags-waste-plastic-pollution-environment

Plastiki do przetworzenia

Wiele opakowań, z których korzystamy kupując produkty, wykonana jest z plastiku o wdzięcznym skrócie PET na opakowaniu. Takie tworzywo sztuczne, może być ponownie stopione, a także wykorzystane w procesie produkcji, w dodatku ogromne jego ilości stanowić mogą znacznie obniżenie kosztów dla producenta. Sortowanie ma tu za zadanie ochronę środowiska, bo to ułatwia pracę firmom wywożącym odpadki, a także ich gromadzenie, bo na określone miejsce i do określonej fabryki trafiają odpadki z jednego worka, w kolorze żółtym.

Słoiki i butelki szklane

Podobnie, jak plastiki, tak samo butelki szklane można ponownie użyć, po ich uprzednim dokładnym umyciu w płynie i gorącej wodzie. Nie myje się ich jednak ręcznie, ale w specjalnie przygotowanych maszynach, na liniach rozlewni, często są one też płukane wrzątkiem dla zniszczenia wszelkich bakterii, aby opakowanie szklane było bezpieczne dla zdrowia i życia. Szkło wrzuca się do worków w kolorze zielonym.

waste-container-garbage-wheel-bike-wheels-bicycles

Papier na makulaturę

Zbieranie papieru na makulaturę znane było od zawsze, jednak opłaty za kilogram papieru, stanowiły tylko groszowe wartości, wydawało się, że to się nie opłaca, ale dla środowiska warto się poświęcić i segregować odpadki, wrzucając wszystkie opakowania papierowe i kartonowe do worka w kolorze niebieskim.

Gruz, to oddzielny temat

Niewielu wie, że gruz także może być ponownie wykorzystany, ale nie wolno go wrzucać do żadnego z worków, ani tym bardziej do kubłów na śmieci, do celu jego pozbycia się, trzeba zamówić specjalny kontener na gruz, albo załatwić sobie prywatny transport na plac budowy, jeśli takiego nie mamy, pomóc może wywóz odpadów Warszawa.

Dodaj komentarz