Po co filtrujemy wodę?

Czy wiesz, że Twój organizm aż w 2/3 składa się z wody? Nic dziwnego, że dietetycy ciągle powtarzają jak woda jest ważna dla zdrowia i ogólnej kondycji każdego człowieka. Żyjąc w dużych miastach często mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o dostęp do jej pełnowartościowych, czystych źródeł. Stąd pojawia się pytanie o filtrowanie wody. Czy warto to robić? Dlaczego właściwie sięgać po filtry i co mogą one zmienić w życiu domowników?

Podnoszenie świadomości

Pierwsza odpowiedź będzie niebanalna, ponieważ nie dotyczy samego w sobie filtrowania. Chodzi raczej o zainteresowanie tym tematem. Łatwo się przekonać, że ludzie, którzy szukają filtrów i drążą ten temat, dbają o swoje zdrowie. Zastanawiają się nad realnymi wartościami spożywanych przez siebie rzeczy i chcą stawiać na najlepszą jakość. W takim aspekcie za filtrowaniem wody idzie także spożywanie jej w odpowiednich ilościach, zapewnienie zbilansowanej diety i potrzebnej dla zdrowia aktywności fizycznej. Wszystko dzięki podnoszeniu świadomości i zainteresowaniu zdrowym stylem życia. Wydaje się, że Warszawa przoduje w tych kwestiach, lecz szukanie lepszych sposobów bycia dynamicznie rozwija się też w innych miejscach Polski. Dbanie o zdrowie staje się po prostu modne!

mycie rak
Informacje na temat filtrów do wody: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

Dlaczego filtrujemy wodę

Teraz możemy przejść do tak zwanego meritum i odpowiedzieć na postawione w tytule artykułu pytanie bardziej szczegółowo. Jest wiele powodów, dla których warto filtrować wodę. Po takim procesie staje się ona czystsza, usuwa się piasek, rdzę i inne zanieczyszczenia. W efekcie woda kranowa po przefiltrowaniu lepiej pachnie i po prostu lepiej smakuje. Ponadto filtry do wody usuwają szkodliwe dla zdrowia człowieka pestycydy, ołów i zanieczyszczenia organiczne. Kolejnym aspektem jest możliwość zmniejszenia twardości wody. Woda miękka nie przyczynia się do takiego intensywnego odkładania kamienia na przykład w urządzeniach kuchennych. No i oczywiście uzdatnianie wody wpływa na smak i jakość parzonych za jej pomocą napojów, między innymi kawy i herbaty. Walory smakowe są naprawdę bardziej zauważalne! Wbrew pozorom, filtrowanie wody wcale nie jest drogą inwestycją, a może znacznie poprawić komfort jej użytkowania i sprawić, że będzie zdrowsza. Jest to lepsza i tańsza alternatywa od posługiwania się wodą butelkowaną.

woda z szklank

Używanie filtrów do wody wydaje się więc realnie dobrym pomysłem. Równolegle trzeba jednak pamiętać o tym, by dbać o swoją dietę i styl życia ze wszystkich stron. Picie wartościowej, czystej wody to ledwie początek!

Dodaj komentarz