Uzdatnianie wody w zakładzie pracy

W naszych czasach zakłady pracy mają obowiązek zapewnienia dostępu do źródła wody dla swoich pracowników. Jest to o tyle trudne, o ile taką wodę musi dostarczać firma, która zajmuje się tym zawodowo. Oczywiście najczęściej w takich zakładach znajdują się dystrybutory wody, a co jakiś czas trzeba zakładać ciężkie beczułki z wodą, aby móc się napić. Czy takie rozwiązanie jest jednak dobre? To zależy od tego, jak taka woda szybko zostanie wypita. Jeśli zbyt długo jest w takim zbiorniku, to możemy być pewni, że z czasem woda zacznie się po prostu psuć. Dziś mamy zatem zupełnie inne, innowacyjne rozwiązanie, które warto wykorzystać w zakładach pracy.

woda z szklank
Więcej informacji w tym temacie na: http://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze

Zmiękczacze do wody

W tradycyjnych dystrybutorach, które były dostarczane w miejscach pracy, woda zazwyczaj była już w odpowiedni sposób spreparowana, zmiękczona i z odpowiednimi minerałami. Obecnie jest jeszcze prostsze rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu miejscach pracy, a mianowicie  na rynku pojawiły się zmiękczacze wody, które podłącza się bezpośrednio do zaworów wodnych. Taki zmiękczacz wody można zamontować w miejscu kuchennym, które musi przecież, jako pomieszczenie, być zapewnione w zakładach pracy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż tradycyjne zapewnianie wody przez stare dystrybutory. Zmiękczacze wody stanowią swego rodzaju dostęp do wody, którą mamy w swoich domach czy zakładach pracy, dlatego raz zakupiony sprzęt, pozwala nam na bieżący dostęp do smacznej i zmiękczonej kwoty, bez kamienia.

pij wode

Ciepła i zimna woda

W okresie letnim bardzo często jest tak, że musimy uzupełniać płyny, szczególnie podczas wysokich temperatur. Zmiękczanie wody w zakładach pracy będzie w tej kwestii bardzo pomocną sprawą, ponieważ pracownicy będą mieli dostęp do zawsze świeżej i smacznej wody. Warto dziś zadbać o takie aparaty, dla których zadaniem jest zmiękczanie wody, ponieważ zaoszczędzimy w ten sposób wiele pieniędzy, a woda w miejscu pracy będzie dostępna od ręki. Chyba każdy pracownik spotkał się z taką sytuacją, że kiedyś zabrakło wody w dystrybutorach i trzeba było czekać na świeżą dostawę, co czasami wymagało określonego czasu. Innym przypadkiem mogła być nieświeża woda w dystrybutorze, co również niekoniecznie zachęcało do picia i korzystania z takiego dystrybutora. Zmiękczacze wody działają na zupełnie innej zasadzie, ponieważ mają dostęp do bieżącej wody, co zdecydowanie pozwala im na wygrywanie z tradycyjnymi kiedyś dystrybutorami. Funkcje mają podobne, gdyż i zmiękczacz wody ma możliwość podawania wody ciepłej i zimnej.

Dodaj komentarz