Podkłady kwarcowe – czym są?

Podkłady pod panele – po co się je stosuje?

Panele wymagają odpowiedniego ułożenia, przechowywania w odpowiednich warunkach atmosferycznych, ale przede wszystkim profesjonalnego ułożenia i dopasowania do istniejącej nawierzchni. Panele potrzebują również podkładu, aby też możliwi długo mógł przedłużyć ich trwałość. Na rynku znajdziemy wiele podkładów pod panele, które posiadają wspólne właściwości: zapobieganie wsiąkaniu wilgoci, ochrona przed zanieczyszczeniami. Prawidłowo dobrana mata pod panele zabezpiecza podłogę na długie lata eksploatacji. Ta dodatkowa warstwa zatem, choć niektórym wydaje się zbędna, jest potrzebna i powinna zostać uwzględniona w czasie zakładania paneli. Podkłady pod panele gwarantują dłuższe cieszenie się nimi w takim stanie, w jakim je nabyliśmy.

panele w salonie

Podkłady kwarcowe pod panele – podstawowe właściwości

Podkłady kwarcowe to podkłady, które świetnie przedłużają żywotność podłogi. Dzięki nim przez długi cas będziemy mogli cieszyć się panelami w dobrej kondycji. Akustyczne maty mineralnej, czyli inaczej maty kwarcowe świetnie nadają się do wyciszania powierzchni, podnoszą komfort akustyczny, a więc tłumią dźwięki w pomieszczeniu, w którym sami przebywamy.

profesjonalny podklad pod panele

Matę kwarcową układa się warstwą z przeźroczystą folią do góry, a następnie łączy z taśmą aluminiową, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej folii paroizolacyjnej (co sprawia, że montaż mat kwarcowych staje się jeszcze prostszy). Taki podkład świetnie chroni podłogę. Dodatkowo, maty zawierające piasek kwarcowy mają wyjątkowo niski współczynnik oporu cieplnego, dzięki czemu można zainstalować ogrzewanie podłogowe. Podkłady kwarcowe pod panele podłogowe są wytrzymałe, świetnie tłumią kroki oraz dźwięki transmisyjne (idealnie sprawdza się to w domach wielorodzinnych), są na tyle gęste, że mogą też wyrównać nierówne podłoże, co pozwala na dokładniejszą instalację paneli i polepsza finalny efekt.

Dodaj komentarz