Regulatory wzrostu – pszenica ozima

Każdy rolnik wie, że jeśli chce żeby pszenica ozima rozwijała się w odpowiedni sposób to trzeba zastosował taki regulator wzrostu, jaki to zagwarantuje. Dzisiaj, jeśli nie zastosuje się środków chemicznych to nic z uprawę nie będzie, dlatego nie można sobie na to pozwolić.

Na przeżycia pszenicy ozimej jest to kluczowe i trzeba o tym pamiętać. Wtedy całość będzie bezpieczna i pewna. Największym zagrożeniem dla pszenicy ozimej jest wyleganie, a zastosowanie regulatora wzrostu ogranicza to wyleganie do minimum, a zatem pszenica będzie bezpieczna, a my dzięki temu będziemy o wiele bardziej zadowoleni. Trzeba tylko wybrać taki środek chemiczny, który jest bardzo skuteczny. Do wyboru mamy bardzo różne środki chemiczne, dlatego na spokojnie coś dla sieci wybierzemy. W przypadku zastosowania regulatora wzrostu w pszenicy ozimej trzeba widzieć, kiedy to zrobić żeby były z tego najlepsze efekty.

jak dbac o rosliny

Kiedy stosować regulator w pszenicy ozimej?

Producent, który oferuje nam taki środek ochrony roślin dokładnie opisuje, kiedy można to stosować i ile razy. W przypadku profesjonalnych środków chemicznych wystarczy zrobić jest zabieg i są z tego bardzo dobre efekty. Trzeba na to zwracać uwagę, kiedy zamierzamy wybierać regulator wzrostu. Jeśli chodzi o termin stosowania to najczęściej jest to faza pierwszego kolanka aż do momentu pojawienia się fazy liścia figowego. Trzeba tego pilnować, a wtedy wszystko przeprowadzimy we właściwy sposób i na pewno nam na tym zależy. Czytając instrukcje dołączoną do sroka ochrony roślin dowiemy się, co należy robić i w jakich proporcjach. Istotne będzie również to, jaka ilość jest potrzebna do pszenicy ozimej. Nie ma, co przesadzać z małą ilością jak i nie ma, co przesadzać z dużą ilością. Najlepsze regulatory wzrostu między innymi do pszenicy ozimej znajdziemy na stronie producenta regulatory wzrostu pszenica ozima. Mamy tutaj tak duży wybór regulatorów wzrostu żeby każdy z nas znalazł coś dla swoich upraw. Ta firma to prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu.

Dodaj komentarz