Tutaj panuje moda na pot

Rozwój internetu, ogromne zainteresowanie jakie budzą social media, oraz idealne figury aktorów, prezentowane w każdej możliwej reklamie, przyczyniły się do gwałtownego rozkwitu mody powiązanej ściśle ze sportowym stylem życia. Większość siłowni przeżywa swój rozkwit, a ich największe oblężenie przypada zwykle na pierwsze miesiące po nowym roku. Nic w tym dziwnego, bowiem to tutaj – na siłowni podejmujemy się największych dla nas wyzwań.

Wyzwanie sposobem na życie

Odkładając modę na bok, uprawianie sportu jest czymś niesamowitym. Każdy kolejny dzień stanowi nowe wyzwanie, bo za każdym razem wymagamy od siebie więcej. Unikatowe relacje – zarówno te, zawarte z wytrwałymi sportowcami jak i te przypadkowe – krótkotrwałe, pomagają nam iść na przód, nie oglądając się wstecz. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że rzeczy, które wydawały się dla nas niemożliwymi do zrealizowania, po czasie przychodzą z dziecinną łatwością. Tutaj porządny wysiłek działa jak silny narkotyk – odurza, uzależnia i wprawia w dobry humor,  a z czasem zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nie ma rzeczy niemożliwych dla naszego ciała. Kolejne chwile sprawiają, że czujemy się niepokonani, a myśl o tym, że rozwijamy swoje zdolności napawa nas uzasadnioną dumą.

taniec

W zdrowym ciele… zdrowe ciało?

Wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie zarówno na nasze ciśnienie, prawidłową pracę serca czy zdolności umysłowe. Redukuje poziom stresu i ułatwia prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Do najbardziej zauważalnych efektów regularnych treningów należy jednak przede wszystkim poprawienie jakości naszej cery i ogólnego zarysu naszej sylwetki. Ruch – dosyć paradoksalnie – sprawia, że czujemy się mniej zmęczeni, silniejsi i wytrwalsi, nasze ciało czerpie korzyści całymi garściami, a sport szybko staje się naszą pasją i wdziera się w naszą –  już nie tak szarą – codzienność.

tanie buty sneakers

Wiedza a praktyka

Im bardziej pasjonujemy się tym co robimy, tym częściej szukamy treści odpowiednio opisujących nam poprawność wykonywanych ćwiczeń, czy dokładny przebieg określonej diety wraz z możliwymi do osiągnięcia efektami. Tutaj liczy się precyzja, chodzi przecież o rzecz dla nas najważniejszą –  nasze zdrowie. Internet zapewni nam szeroki wybór witryn i poradników, ale czy wszystkie są godnymi zaufania? Decyzję musimy niestety podjąć sami, nikt nam w tym nie pomoże. Zacięcie do sportu i wprowadzenie go do naszej codzienności, bardzo szybko uświadamia nam jedną zasadniczą rzecz. Mimo analogii w funkcjonowaniu naszych organizmów, każdy z nas się różni, nie ma zatem złotego środka i jest to piękne. Tutaj – w sporcie – każdy może znaleźć własną drogę.

Dodaj komentarz