Jak wybrać najlepsze płytki na ściany i podłogę?

Wiele osób, które projektuje lub też urządza łazienkę, z pewnością zastanawia się nad rodzajem płytek, które będą najlepsze na podłodze czy na ścianie.

Oczywiście możemy brać pod uwagę płytki gresowe, które są płytkami masywnymi, często wykorzystywane są na zewnątrz, jednak mogą świetnie sprawdzić się także w łazience. Warto zwrócić uwagę, że płytki gresowe mogą być nieco grubsze, dlatego dobrze sprawdzą się w niektórych łazienkach. Dodatkową zaletą będzie możliwość wybrania z dużej gamy kolorystycznej, znajdziemy także płytki imitujące kamień naturalny. drewnopodobne-06

Czym różni się gres polerowany od szkliwionego?

W przypadku gresu polerowanego powinniśmy zwrócić uwagę, iż będą to płytki, które będą posiadały większą nasiąkliwość, dodatkowo będą to płytki, które będą występowały w mniejszej ilości kolorów niż płytki szkliwione, które możemy zakupić w dowolnym kolorze czy też fakturze mogące imitować drewno, kamień. Oczywiście płytki nieszkliwione będą bardziej wytrzymałe, dlatego też często stosowane są na zewnątrz, jednak jeżeli lubimy klimat industrialny, z pewnością mogą także posłużyć jako płytki do przedpokoju, a także do salonu. Oczywiście płytki gresowe szkliwione będą posiadały warstwę szkliwa, która będzie je w odpowiedni sposób zabezpieczała przed wilgocią, wodą.

drewnopodobne-08

Z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie w przypadku podłogi. Dobrym pomysłem na wykończenie mieszkania może być wykorzystanie płytek z gresu szkliwionego, które będą posiadały fakturę drewna. Mogą być to dość długie płytki, o długości 80, 100 czy 120 cm, które posiadają szerokości przykładowo 20 cm. Będą one miały za zadanie imitowanie paneli lub też desek drewnianych na naszej podłodze. Z pewnością osoby, które lubią posiadać drewno na podłodze, mogą wybrać tego rodzaju rozwiązanie w łazience, dzięki czemu całość wnętrza domu będzie się bardzo dobrze komponowała. Oczywiście warto sprawdzić parametry płytek, chodzi tutaj o nasiąkliwość, ścieralność, bierzemy to pod uwagę, aby wybrać płytki jak najbardziej odporne na wodę czy też takie, które będą posiadały odporne szkliwo. Warte uwagi są z pewnością płytki paradyż iceland silver, mogą one imitować drewno jasne, z pewnością tego rodzaju płytka doskonale sprawdzi się nie tylko w łazience, ale także w przedpokoju czy też kuchni.

Dodaj komentarz