Pluskwy domowe – jak można się ich pozbyć?

Pluskwy domowe mogą być bardzo groźne dla zwykłego człowieka, a zwłaszcza dla dzieci, dlatego też jeśli ma się z nimi styczność w swoich domach jak najszybciej należy przedsięwziąć odpowiednie środki, dzięki którym można je wyeliminować. Oczywiście zwykli ludzie często nie posiadają szerokiej wiedzy w tym zakresie, wiec zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na skorzystanie z pomocy fachowców z tej branży. Z tym na szczęście nie ma większych problemów, ponieważ wiele firm na co dzień zajmuje się zwalczaniem pluskiew domowych. Istnieją różne symptomy, na które można zwrócić uwagę, mając pewność, że pluskwy domowe znajdują się w danym domu, wśród nich są:

  • pręgi pojawiające się na ciele człowieka,
  • krew pojawiające się na pościeli w sypialni.

Takich rzeczy nie można lekceważyć, ponieważ brak jakiejkolwiek reakcji może prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych. Pluskwy wbijają się w ciało człowieka, wysysając krew dopóki nie poczują się nasycone. Przy ich zabijaniu wydziela się nieprzyjemny zapach.

Pluskwa domowa(3)

Na jakie środki warto się zdecydować?

Podczas walki z pluskwami domowymi warto zdecydować się na kilka skutecznych środków, które zapewnią domownikom optymalne efekty działań. W pierwszej kolejności trzeba odnaleźć jednak siedlisko pluskiew w domu, co może zająć nawet kilka dni, w końcu nie są one zbyt duże. Mogą one zagnieździć się w ciasnych zakamarkach sypialni. Warto poszukać jednak dokładnie w materacu. Jeśli już się je znajdzie można skorzystać z prostego odkurzacza, tak aby wessać je do środka. Należy pamiętać jednak o tym, aby precyzyjnie odkurzyć całe mieszkanie, a nie tylko miejsce, w którym znajdzie się pluskwy, ponieważ w domu może być ich dużo więcej. Taką opcję trzeba brać pod uwagę.

Skutecznym rozwiązaniem będzie chemiczny środek owadobójczy, jednak nie warto wybierać go samodzielnie, gdy ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy w tej branży. Fachowcy będą dobrze wiedzieć, na jakie konkretnie środki zdecydować się w walce z pluskwami domowymi. Trzeba też wymienić materac oraz wyprać pościel i noszone ubrania.

Pluskwa domowa

Zabezpieczenie wszelkich szczelin

Pluskwa domowa może przedostać się do mieszkania przez najmniejszą szczelinę, dlatego też warto przeprowadzić akcję podczas której mieszkanie zostanie dokładnie przeszukane. Wtedy będzie można dobrze zabezpieczyć wszystkie szczeliny i mieć pewność, że pluskwy więcej nie przedostaną się do lokalu domownika. Mogą one wyrządzić spore szkody, wywołać różnorodne infekcje, dlatego też ich usuwanie musi zostać potraktowane bardzo poważnie.

 

Dodaj komentarz